Ансі

Nov. 19th, 2016 03:56 pm
picterman: (Default)
[personal profile] picterman
Originally posted by [livejournal.com profile] andy_travelua at Ансі
Ансі (Annecy) - місто-мрія посеред Савойських Альп на березі мальовничого однойменного озера. Місто є столицею департаменту Верхня Савойя і налічує всього близько 50 тис. населення. Ансі надзвичайно багатий на туристичні цікавинки. Передусім сюди їдуть за поштівковим видом на Острівний палац (Palais de L`isle) - колишній замок-в'язницю. Над містом височіє замок графів Женевських, а саме старе місто забудовано середньовічними різнокольоровими будиночками з аркадами. Особливе задоволення отримуєте від прогулянки набережною, з якої відкриваються чудові види на озеро Ансі та Савойські Альпи. А ще Ансі називають "Савойською Венецію" через багаточисельні канали, які пронизують історичний центр.

Найкраще в Ансі добиратися з Женеви. З женевського аеропорту і самого міста сюди курсують багато автобусів. Час в дорозі - близько години. З французькими містами сполучення незручне. Так викладає, що Ансі так і не встигло інтегруватися у Францію після приєднання Верхньої Савойї у 1860 році...Візитка картка Ансі - Острівний палац (Palais de L`isle), що стоїть на маленькому острові посеред каналу Тіу. Іноді його називають "замок-корабель", а місцеві жителі - старовинною в'язницею, оскільки в цій будівлі дійсно колись розташовувалася тюрма.


Ця схожа на похмурий кам'яний корабель будівля була зведена в XII - XIII століттях для стягнення плати за проїзд по мосту через Тіу. Потім будівлю стали використовувати як каземати. У XIV столітті його "перекваліфіковували" в монетний двір - напевно, завдяки надійності будови і її укріпленням, адже злочинців треба стерегти, а гроші - берегти.


Були в історії замку і такі періоди, коли він служив резиденцією знатної пані - Олени Люксембурзької, дружини графа Женевського (XV століття) і навіть був будинком престарілих (у XIX столітті). У другій половині XIX століття замок приймав під своїм дахом притулок, школу малювання і гімнастичний зал. Його навіть хотіли знести і побудувати на його місці міські лазні. На самому початку XX століття будівлю нарешті оголосили пам'ятником історії і стали реставрувати. На жаль, оновлений замок в роки Другої світової війни знову використовувався як в'язниця. Ще одна реставрація замку була проведена вже у кінці XX століття.


Слово "палац" в назві замку залишилося з тих часів, коли в нім розміщувався палац правосуддя. Нині Острівний палац є міським музеєм, присвяченим історії Аніи і його архітектурній спадщині. Окрім цього, в замку можна побачити колишні тюремні камери і маленьку каплицю.


Замок стоїть на крихітному острівці, його будівля займає усю територію цього клаптика суші. Кут замку, схожий на корабельний ніс, вважається найзнаменитішим видом Ансі.
Палац вночі:


Альпійське озеро Ансі - одне з найчистіших у світі. Гарний вид на озеро і Савойські Альпи відкривається з набережної біля впадіння річки Тіу в озеро:
ф

Фонтан на озері нагадує женевський, але значно менший за розміром:
Замок графів Женевських в Ансі, що височіє над центром міста, був побудований в XII столітті на місці фортеці, зведеної чотирма століттями раніше. У XIII столітті він став місцем проживання членів графського прізвища, пізніше перейшов до герцогів Савойських.


В середні віки замок кілька разів знищувався пожежами, але його кожного разу відновлювали, все більше зміцнюючи його оборону. Проте незважаючи на товщину стін, грізний вигляд і вигідне розташування на вершині пагорба, в першій половині XVII століття замок був взятий французькою армією. У XVII столітті в замку розміщувалися казарми і склад, у свій час він навіть служив притулком для бездомних. Лише в середині XX століття будівлі був присвоєний статус історичного пам'ятника, і сьогодні в нім розміщений музей, в якому можна побачити витвори мистецтва і предмети різних епох.


Одним з найвідоміших жителів замку був Роберт Женевський, в якого у 1342 році в замку народився син - графа Амадей III. Женевський також відомий під іменем антипапи Климента VII - досить войовничого і жорстокого, за що його прозвали м'ясником і катом за його методи роботи з бунтівниками. Після смерті Климента VII в 1394 році Ансі був об'єднаний із Савойєю і втрав статус столиці графства. Завдяки герцогам Савойським замок придбав свою найкрасивішу вежу Перрьер.


Доріжка від замку до міста:


Ансі часто називають "Савойською Венецію". Через місто проходить розгалуження каналів Тіу (Canal du Thiou), які з'єднують озеро Ансі з річкою Ф'є. Деякі будинки виходять фасадами на канали, як у Венеції:
До історичного центру Ансі можна попасти через середньовічні ворота св. Клари:


Старе місто в Ансі знамените разнокольоровими будиночками в аркадами. Особливо багато таких будинків на вулицях Сент-Клер (Rue Sainte-Claire‎) та Rue Genette:


Старовинна забудова Ансі:


Собор Святого Петра в Ансі є національним історичним пам'ятником і кафедральним собором єпархії Анси. Його будівля була побудована на початку XVI століття і поєднувало в собі елементи пізньої готики і ренесансу. На початку своєї історії собор був маленькою церквою при монастирі францисканців. У першій половині XVII століття до собору Сен-Пьер мав відношення зовсім юний Жан-Жак Руссо. Майбутній композитор і мислитель за наполяганням своєї патронеси Луїзи-Елеонори де Варан поступив в семінарію, а після вчився в хоровому училищі і співав з хорів собору.


Церква Святого Франциска розташована на березі ріки Тіу. Вона була побудована в XVII столітті на честь двох святих - Франциска Сальського, єпископа Женеви, зарахованого після смерті до ліку святих і Учителя церкви, що отримав титул, а також його духовної учениці Іоанни де Шанталь.
Від церкви Нотр Дам Де Льєс (Notre - Dame de Liesse) залишилася тільки дзвіниця XVI століття. Церква, зруйнована під час Революції, була відновлена в неокласичному стилі в 1850 році.
Зліва від церкви розташована Стара Ратуша із зображенням форелі з герба міста Ансі, що пізніше стала житлом священика.


Неподалік біля парку Європи розташована Нова Ратуша, виконана в стилі неокласицизму:


Ратуша вночі:


І наостанок, трохи нічного міста:
From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.
Page generated Sep. 25th, 2017 02:23 am
Powered by Dreamwidth Studios