picterman: (Default)
[personal profile] picterman
Originally posted by [livejournal.com profile] andy_travelua at Женева
Колись я писав, що досить важно знайти більш скучне і сіре європейське місто, ніж Женева. Об'їздивши левову частину Швейцарії можу сміливо сказати, що Женева - найНЕцікавіше місто країни (другий за нею йде Цюріх). Чи варто сюди їхати? Напевно варто. Бо, по-перше, бо це - "столиця світу" і одне з найвідоміших міст планети, де ухвалюються стратегічні світові рішення. По-друге, Женева - це зручне місце базування під час подорожей Швейцарською Рив'єрою і регіоном Рона-Альпи: тут розташований аеропорт, багато хостелів та готелей, і місто має зручне транспортне сполучення з довколишніми мега-цікавими місцями. І по-третє, прогулявшись Женевою, ви більше не будете заздрити нашим олігархів, які вибрали Женеву для свого проживання. Бо побачите, що тут нема що ловити.


Оскільки наступного ранку треба було вилітати в Париж дуже рано, для ночівля знайшов хостел неподалік від міжнародного аеропорту Женева. Так виглядає вулиця, яка веде до аеропорту. Гори за аеропортом - це вже Франція:


Женевське озеро (озеро Леман) - головна природна цікавинка міста. Щоправда, види на нього тут не такі мальовничі, як, скажемо, у Монтре. Найкраще проведення часу в Женеві - це прогулянка набережною Мон-Блан. Тут відкриваються найгарніші види на Женеву. "Найгарніші" - це відносно, адже Женеву в принципі важко назвали цікавим місто.
Типова ж Женева виглядає так:
Найголовніша родзинка Женеви - фонтан Же д’О. Фонтан розташований в центрі міста, але не де-небудь на площі або в парку, а посеред Женевського озера. Таке місце було вибране не випадково. Історія свідчить, що фонтан запустили в 1886 році, але тоді він був не просто красивою пам'яткою, а працював на благо усієї Женеви, забезпечуючи безперебійну роботу гідросистеми міста.


Сьогодні Женевський фонтан вважається одним з найпотужніших у світі. ТСтрумені водного комплексу піднімаються на висоту 140 метрів! Це можна порівняти з розмірами 46-поверхової висотки.
На протилежному березі Женевського озера - набережна Гюстав Адор:


Попри все, в Женеві є Старе місто, яке знаходиться навколо собору Святого Петра.


В цілому, Старе місто в Женеві - невелике і досить сіре. Але, принаймні воно не схоже на інші:


Один раз навіть вдалося зустріти фахверк:


Женевські дахи:


Площа в Старому місті:


Вежа Ліль - це залишки укріпленого замку, що колись був розташований в Женеві. Він був зведений у XIII столітті для спостереження і відбиття атак сусідів - савойців. Після тривалої облоги савойцям вдалося захопити його в 1287 році. У XIV столітті це місце перетворилося на великий ринок. У зв'язку з численними пожежами замок був знесений в 1677 році. Вежа - все, що залишилося від середньовічних укріплень. У 1897 році вона була відновлена і з часом стала одним з ключових пам'ятників архітектурної спадщини Женеви.


В серці історичного центру Женеви розташована ратуша - ця історична будівля, в якій вже більше п'яти століть розташовується міська адміністрація. Ратуша була побудована в ХVI столітті. Упродовж віків її вигляд мінявся, вбираючи нові швейцарські архітектурні канони.


Якщо увійти до внутрішнього дворика ратуші і провести огляд будівлі рухаючись проти годинникової стрілки, то можна побачити усі архітектурні зміни, що сталися в ХVI - ХVIII століттях.
Однією з головних архітектурних пам'яток Женеви є собор Святого Петра. Будівництво храму було розпочате в 1160 році і тривало близько 150 років. Спочатку споруда набула романських рис, які з часом доповнилися деякими готичними елементами. У 1406 році до обителі добудували каплицю Макковеев, в 1441 році північна частина нави була сильно пошкоджена і відбудована тільки до 1449 року.


У сучасному соборі поєднується більшість європейських архітектурних стилів. В середині XVIII століття до собору Святого Петра був добудований прекрасний фасад, виконаний в стилі класицизму.


Слід зазначити, що собор Святого Петра - один з перших храмів кальвінізму, з 1535 року він є реформаторським, це знайшло відображення в строгій архітектурі нових елементів споруди. Одним з головних тутешніх експонатів є стілець Кальвіна - відомого французького реформатора.


Трохи нижче собору св. Петра розташована Вільна Євангелична церква Temple de la Madeleine:


На правому березі річки Рони в меморіальному парку Франклін розташований мавзолей герцога Карла Брауншвайзького. Герцог був родом з Німеччини, але був вигнаний з країни, після чого знайшов притулок в Швейцарії. Він страждав клаустрофобією і він боявся, що опиниться в замкнутому просторі навіть після смерті. Герцог заповідав всі свої (22 мільйони франків золотом) Женеві з умовою того, що буде похований на висоті 6 метрів від землі, в склепі, зробленому по образу усипальниці роду Скаліджер у Вероні.
Офіс туризму в Женеві:Базиліка Notre-Dame of Geneva - неоготична церква, зведена у 1852-1857 роках поблизу залізничного вокзалу:
From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.
Page generated Sep. 25th, 2017 02:21 am
Powered by Dreamwidth Studios