picterman: (Default)
picterman ([personal profile] picterman) wrote2021-04-15 02:59 pm

Освіта не врятує від бандюків. Навіть в таких красивих нових коледжах.



а навколо:





треба будувати тюряги а не "коледжі".

треба створювати охоронні фірми а не "летіти на марс".

"У 1993 році 15-ти річний американець разом з друзями "побавилися" - фарбою розмалювали дорожні й транспортні знаки, нанесли шкоду понад 20 автомобілям. Коли йому було пред'явлено судове обвинувачення, хлопець визнав себе винним а адвокат звернувся до суду з проханням виявити співчуття. Суддя призначив 6 ударів палицею та чотири місяці в'язниці.. Американські мас-медіа просто ошаліли тоді від самої думки, що американського хлопця будуть бити по заду палками жорстокі азійці. Вони здійняли такий галас, що президент США Клінтон звернувся до президента Сингапуру з проханням вибачити підлітка. Сингапур було поставлено у безвихідне становище - якщо ми не дамо палок цьому хлопцеві тільки через те, що він американець, то як можемо бити своїх власних правопорушників?! Після обговорення в уряді прем'єр передав президентові рекомендацію до зменшити вирок до 4 ударів.
Американські ЗМІ були незадоволені. Але не всі в світі. Моя донька їхала на авто Нью-Гемпширом, коли її заарештували за те, що вона не зупинилася на вимогу поліцейського за перевищення швидкості. Поліцейський збирався посадити її до камери попереднього ув'язнення, коли у відповідь на його запитання сказала, що вона приїхала з Сингапуру і що, ймовірно, йому не подобається її країна через історію з американським підлітком. Поліцейський відповів що хлопця варто було побити, відвіз мою доньку до авто та побажав гарної дороги. Міжнародний інститут розвитку менеджменту у своєму звіті за 1997 рік, за яким визначається конкурентноздатність країн, поставив Сингапур на перше місце за рівнем безпеки, назвавши його країною, де "громадяни абсолютно впевнені в тому, що їхня особа й приватна власність є недоторканими".

"Щоб продемонструвати свою незгоду з нашою системою, американська преса описує Сингапур "чистим наче після дезинфекції". Сингапур, який виявився ефективним, вона називає "бездушно ефективним".

Лі Кван Ю Мемуари.